Sprzęt, którego używamy czasami, jest zaopatrzony w różnego rodzaju baterie. Gdy się zużyją, nie można ich po prostu wyrzucić do kosza na śmieci. Chcesz zmienić baterie i wyrzucić stare? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

 

Dlaczego nie wolno ich wyrzucić gdziekolwiek?

 

Przyczyniasz się wtedy do zanieczyszczenia środowiska, a także narażasz się na wyższe opłaty za wywóz śmieci, które nie są segregowane w odpowiedni sposób. Oprócz tego elektrolit zawarty w bateriach może wyciekać i nie jest to korzystne dla innych odpadów zgromadzonych z nimi w jednym kontenerze. Tego typu zdarzenie nie jest także dobre dla zdrowia, czasami nawet życia. Trzeba uważać na to, co się robi z bateriami, których już nie używamy.

 

Gdzie wyrzucić, żeby zutylizować poprawnie?

 

Na to pytanie jest kilka odpowiedzi. Proponuję skorzystać z najprostszej z dostępnych. Jest to zaniesienie ich do sklepu, w którym i tak robimy zakupy codzienne lub co określony czas. Tam umieszczone są specjalnie oznaczone pojemniki na odpady elektryczne. Między innymi na baterie, które już się zużyły i do niczego się nie nadają. Wtedy zostaną wyrzucone w odpowiedni sposób niezagrażającemu środowisku. Pojemniki tego typu można także spotkać w galeriach handlowych. Nie można tego lekceważyć, a do centrum handlowego chodzi większość osób. Przy okazji można kupić sobie nowe opakowanie. Połączysz przyjemne z pożytecznym.

 

Pozytywne skutki dbania i ekologię

 

Jak widać, jest gdzie wyrzucić zużyte baterie tak, żeby nie zanieczyścić przyrody, a także oszczędzić pieniądze na wywozie niesegregowanych odpadów. Zyskasz na tym ty, twoi bliscy, a przede wszystkim twój portfel. Za tą kwotę możesz kupić coś pożytecznego. Nie pozwól, by twoje otoczenie było zanieczyszczone, a baterie wyciekały. Aparat, szczoteczka do zębów, ciśnieniomierz oraz inne przedmioty codziennego użytku gromadzą wiele baterii. Warto więc dbać o ich właściwą utylizację. Niektóre rzeczy posiadają akumulator i jak chcesz zredukować ich ilość kupuj tylko takie ładowane za pomocą akumulatora. Zyskasz wtedy jeszcze więcej i nie będziesz musial wyrzucać ogromnej ilości baterii.

 

Sposoby utylizacji odpadów niebezpiecznych