Każdy z nas szuka swojego idealnego miejsca do życia. Jeden preferuje wieś, inny nie wyobraża sobie egzystencji poza miastem. Każda z tych lokalizacji ma swoje wady i zalety. Ludzie młodzi, wykształceni, otwarci na zmiany zwykle wybierają ośrodek miejski, który stwarza szerokie możliwości w zakresie rynku pracy i realizacji ambicji zawodowych.

Ciągniemy tam, gdzie jest praca

Praca jest jednym z najsilniejszych czynników determinujących wybór miejsca zamieszkania. W dużych miastach łatwiej znaleźć zatrudnienie. To zwykle w metropoliach zlokalizowane są znane koncerny działające w dynamicznie rozwijających się dziedzinach gospodarki, np. nowych technologiach, finansach.

Jednym z wiodących ośrodków jest stolica, w której żyje ponad 2 mln ludzi. Wielu z nich mieszka w wynajętych lokalach, najczęściej kawalerkach. Wśród studentów popularne jest wynajmowanie kilkuosobową grupą większych nieruchomości, w tym także domów.

Niektórzy wolą jednak mieć swoje mieszkanie. Warszawa choć jest droga, daje także dobrze zarobić. Przy odpowiedniej dyscyplinie finansowej zakup własnego M – również z rynku pierwotnego – leży w zasięgu każdej osoby tam pracującej. Po co napełniać cudze kieszenie czynszem, skoro można spłacać własne mieszkanie?