VoIP to inny wymiar telekomunikacji – to telefonia stacjonarna  dostępna przez internet. Tanie połączenia oraz łatwy dostęp sprawiają, że VoIP zdobywa coraz większą popularność. Jako propozycja zarówno dla sektora biznesowego, jak i klientów indywidualnych, cały czas powiększa swoje grono zadowolonych użytkowników. W Polsce głównym dostawcą telefonii VoIP jest marka FCN.

Bezkonkurencyjne stawki

Oszczędność w przypadku technologii VoIP nie jest jedynie pustym reklamowym sloganem. Wykorzystanie internetu do stworzenia sieci połączeń skutkuje znaczną redukcją stawek – w porównaniu z ofertami tradycyjnych operatorów taryfy telefonii internetowej są bezkonkurencyjne. Cena połączeń krajowych oraz zagranicznych może wynosić jedynie 5 grosze za minutę. Atrakcyjny jest również elastyczny model rozliczania – to od klienta zależy czy zdecyduje się na jeden z dostępnych pakietów abonamentowych, czy na ofertę prepaid.

Nowe możliwości dla firm

W przypadku przedsiębiorstw wybór telefonii VoIP przynosi liczne korzyści i możliwości. Przede wszystkim można korzystać online z rozwiązań,, którymi dotychczas dysponowały jedynie duże firmy. Mowa tutaj nie tylko o wirtualnym faksie, czy możliwościach kierowania numerów, ale o wirtualnych centralach, na których pracować może do 10 osób. Takie rozwiązanie to prawdziwa oszczędność miejsca potrzebnego na instalację fizycznego sprzętu i pieniędzy związanych z jego zakupem.

VoIP – przejrzystość i prostota

Osoby zainteresowane skorzystaniem z technologii VoIP ucieszy wiadomość, że jest to niezwykle łatwe do wykonania. Istnieje możliwość przeniesienia własnego numeru stacjonarnego – jest to szybki i pozbawiony zbędnych formalności proces. Do korzystania z telefonii internetowej wystarczy jedynie bramka IP i dowolny telefon podłączony do urządzenia.

Korzystanie z VoIP to gwarancja jakości i niskich kosztów połączenia. Dzięki możliwości sprawdzania bilingów online każdy użytkownik może na bieżąco kontrolować swoje wydatki związane z telefonem stacjonarnym.