Podróżowanie samolotem z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Świadczą o tym nowopowstałe lotniska i systematycznie zwiększająca się liczba pasażerów. Wielu z nich chce na własnej skorzy przetestować ten środek transportu i wybiera go zamiast podróży autem lub koleją. W tym artykule opisujemy, jak wygląda transport lotniczy, czy jest bezpieczny, komfortowy i szybki i kiedy najlepiej go wybrać. Wszystkie informacje poniżej.

 

Szybkość podróżowania

 

Ten parametr jest bezsprzecznie najlepszy w komunikacji samolotowej. Maszyny te latają z prędkością 800 km/h i do celu docierają dużo szybciej niż konkurencja. Pokonują też duże odległości w ciągu kilkunastu godzin, co umożliwia szybką relokację na inny kontynent. Najbardziej widoczna różnica to czas potrzebny na dotarcie do USA z Europy. Statkiem zajmuje to kilkanaście dni a samolotem kilkanaście godzin.

 

Czy samoloty są bezpieczne ?

 

Samoloty to najbezpieczniejszy środek transport. Świadczy o tym mała liczba wypadków oraz szczegółowe badania przeprowadzone przez naukowców. Liczne kontrole i wysokie poziomy bezpieczeństwa sprzyjają utrzymywaniu się takiej tendencji.

 

Komfort podróżowania

 

W tej kwestii istnieje kilka możliwości. Wybierając najtańsze i najmniej komfortowe warunki do dyspozycji otrzymamy rozkładany fotel i ok. 60 cm miejsca na nogi. Tanie linie ukierunkowane na takie rozwiązania będą dobrym wyborem na godzinny lub dwugodzinny lot. Planując dalsza podróż, warto wybrać narodowych przewoźników, którzy oferują zazwyczaj lepsze warunki podróżowania. Jeśli zdecydujemy się na najdroższą opcję, czyli klasę “biznes” niezależnie od przewoźnika otrzymamy dedykowane miejsce z dużą ilością przestrzeni umożliwiającą rozprostowanie nóg, wygodne rozkładane fotele i kameralne wnętrze kabiny. Zależnie od linii, klasy i długości podróży w samolotach dostępne są ciepłe dania, napoje oraz przekąski.

 

Transport lotniczy jest zdecydowanie najlepsza opcja na długość i średnich dystansach. Przy bliższej odległości podróży trzeba wziąć pod uwagę dojazd do lotniska, a czas spędzony na nim przed lotem, który może trwać godzinę lub dwie dojazd z lotniska do celu po wyładowaniu. Jeśli lot zajmie tyle samo czasu lub nieznacznie więcej niż podróż samochodem zdecydowanie wybrać powietrzną podróż i zagwarantować sobie kilka godzin relaksu niż wytężania wzroku i wpatrywanie się w drogę zza kierownicy.

Przeczytaj nasz artykuł o katastrofie smoleńskiej.