Szklane elementy w urządzaniu wnętrz, pomimo tego, że ciągle szuka się na nie środków zastępczych, stanowią pewnego rodzaju aksjomaty, dzięki którym wiadomo, że wnętrza zostały urządzone z gustem i smakiem. Szkło do każdego zaprojektowanego wnętrza wprowadza przede wszystkim lekkość. I bez znaczenia jest to, czy mamy do czynienia z pokojem gościnnym, kuchnią, czy łazienką. Choć nie da się ukryć, że do łazienek szkło pasuje chyba najbardziej. Wszystko przez skojarzenia z taflą wody.

Szkło w pokojach codziennych.

Może przybrać najróżniejsze formy. Bardzo efektownie w mieszkaniach prezentować się będą szklane stoły, do których zapraszać można gości. Wiele osób jest pod wrażeniem szklanych schodów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tafla szkła przy takim rozwiązaniu jest niezwykle śliska, trzeba stopnie takich schodków więc nieco zabezpieczyć, np. w postaci miękkich dywaników, kładzionych na każdy stopień osobno.

Szkło w łazienkach.

Tutaj mamy totalnie wolne pole do popisu. Jakąkolwiek, szklaną formę wprowadzimy do naszej łazienki, zawsze okaże się to dodatkowym plusem dla całości wystroju. Wanny szklane są bardzo drogie, ale trudno nie zauważyć efektu z tego rodzaju gadżetem. To samo można powiedzieć o zlewach szklanych. Jeśli ktoś ceni w łazience wyłącznie formy porcelanowe oraz kompozytowe – może zaaranżować jakiś skromniejszy element w formie szkła – choćby ściankę działową, pełniącą funkcję jakby parawanu.

Szkło w kuchni.

Jego zastosowanie także przejawiać się może na różne sposoby. W pierwszej chwili przychodzą nam do głowy szerokie i wysokie okna na całą powierzchnię ściany, oczywiście od strony słońca, aby w kuchni było możliwie jak najjaśniej i słonecznie. Takich okien nawet nie trzeba dodatkowo dekorować zasłonkami lub firankami, bo jeśli mamy przez nie widok na tętniące od zieleni podwórko, szkoda zasłaniać czymkolwiek takie obrazy. Szklane meble w kuchniach mogą się podobać, my jednak uważamy, że drewniana klasyka prezentuje się dużo lepiej. Zdecydowanie wolimy szkło w roli uzupełniającej, niż głównej w miejscach, gdzie przygotowuje się posiłki. Przesada w żadną stronę nie jest wskazana.