Osobom, które chcą w sposób nietypowy, a przy tym wyjątkowy i unikalny wykończyć wnętrze, eksperci polecają jedno rozwiązanie. To sufit podwieszany, który może być instalowany w dowolnym pomieszczeniu, nie tylko z funkcją mieszkalną.

Nieograniczone możliwości wykończeniowe

Sufity tego typu podnoszą walory estetyczne miejsca. Montuje się je dość szybko i nie trzeba przy tym tracić czasu ani energii na prace związane z przygotowaniem podłoża (nie musimy czyścić stropu ani go równać). Sporą zaletą sufitu podwieszanego jest też możliwość zaadaptowania w ten sposób tylko części powierzchni, np. nad częścią jadalną w kuchni albo kanapą w pokoju dziennym. Pozwala to tworzyć ciekawe kombinacje z innymi częściami wyposażenia.

Nie zapominajmy o dopasowaniu reszty wnętrza do nowego wystroju. Dotyczy to nie tylko podłogi, ale także mebli i oświetlenia. Wówczas nasze mieszkanie będzie tworzyć harmonijną całość, co daje jeszcze lepsze efekty niż sam sufit podwieszany. Najlepszym miernikiem trafności takiego rozwiązania będzie nasze dobre samopoczucie oraz zachwyt gości odwiedzających dom.

Obecnie na rynku istnieje duży wybór wzorów sufitu podwieszanego, więc na pewno każdy znajdzie coś, co trafia w jego gust. Lecz same motywy naniesione na płyty gipsowe to nie wszystko, ponieważ efekty wizualne można też uzyskać, stosując łuki, podcienia, różne poziomy.