Gry tego typu to gratka dla osób w każdym wieku. Gry mmorpg to skrót od angielskiego Massively Multiplayer Online Role Playing Game, co oznacza grę z dużą ilością graczy online. W tego typu grach często można realnie zbierać pieniądze, kupować broń, zbierać określone profity. Zamożniejsi mogą jednak bez wygranej osiągnąć pewne zdobycze, wystarczy że w tzw. Realu zapłacą za nie prawdziwymi pieniędzmi.

Gry te są bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na całym świecie, ponieważ gra online nie ma ograniczeń jeśli chodzi o miejsce na świecie, poza niektórymi warunkami technicznymi umożliwiającymi grę, jak szybkie łącze internetowe.

Znaczenie spisów

Spisy gier pokazują najczęściej najpopularniejsze gry lub najbardziej opłacalne dla reklamodawców czyli najdroższe. Okazuje się bowiem, ze nie ma gier tego typu całkiem darmowych. Najczęściej są one darmowe do któregoś momentu, później natomiast każdy użytkownik musi płacić abonament co miesiąc.

Gry mmorpg to skrót od angielskiego Massively Multiplayer Online Role Playing Game, co oznacza grę z dużą ilością graczy online. Najczęściej są to gry przygodowe, w których symbolizujemy daną postać i wykonuje ona określone zadania.

Gry te pochłaniają nie tylko młodych ludzi, ale również większość dorosłych, którzy potrafią tygodniami grać i rywalizować z ludźmi z całego świata. Taka gra może wciągnąć na dobre, ponieważ rywalizujemy de facto z prawdziwymi osobami, nie natomiast z postacią z komputera i od prawdziwych umiejętności drugiej osoby zależy wynik gry i osiągnięcia.

Gdzie ich szukać?

Spisy takich gier można spotkać na popularnych serwisach dla graczy online, które tworzą listy najbardziej popularnych gier i możliwie najtańszych jak najdłużej i z jak największą ilością bezpłatnych funkcji. Najczęściej jednak czytelnicy takich serwisów pytają czy są to gry bezpłatne, na co nie mogą znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Wiele osób bowiem twierdzi, że rozpoczęcie gry jako bezpłatnej tak wciąga, że koszt miesięcznego abonamentu nie jest wydatkiem.

W gry tego typu grają już nie tylko mężczyźni, chociaż oni są najczęściej z takimi grami kojarzeni. Gry mają coraz więcej zwolenniczek, co pokazuje, że kobiety mają te same preferencje jeśli chodzi o rozrywkę przed komputerem.

Co ciekawe, osiągają ku zdumieniu mężczyzn równie dobre wyniki w tych grach.