Połączenie części jadalnej domu z pokojem dziennym nie jest łatwe. Często chcemy efektywnie odgrodzić pomieszczenie wypoczynkowe od kuchni, ale nie mamy na to pomysłu. Dzisiaj poznamy kilka inspirujących propozycji, które pomogą nam urządzić te dwa miejsca, wytyczyć ich granice i sprawić, że efekty będą zadowalające.

Szybkie przedzielenie dwóch pomieszczeń

Pierwsza propozycja to odwrócenie sofy lub foteli w taki sposób, by oglądając telewizję, czy czytając książkę i nie widzieć kuchni. Dzięki temu, kanapa będzie granicą oddzielającą część jadalną od wypoczynkowej. Możemy także dodatkowo w kuchni umieścić wyspę i postawić przy niej stołki barowe „plecami” do pokoju dziennego.

Drugi pomysł to odgrodzenie kuchni od salonu meblami, na przykład szafą, komodą lub biblioteczką na książki. Jest to niskobudżetowy pomysł, który możemy wcielić w życie mieszkania praktycznie od razu. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć układ jaki będzie nam się podobał.

Kolejną propozycją na oddzielenie kuchni od salonu jest parawan, który jeszcze bardziej odgrodzi te dwa miejsca od siebie i będzie również świetnym elementem dekoracyjnym.

Niskobudżetowe inspiracje na oddzielenie pokoi

Czwartym wariantem mogą być obecnie bardzo modne pół ścianki. Tworzą one taką widoczną granicę i dodatkowo mogą zatrzymywać zapachy płynące z kuchni. Warto na pół ściance postawić jakieś ciekawe dekoracje lub zielone rośliny, które dodadzą pomieszczeniom stylu.

Jeśli chcielibyście podzielić część jadalną z wypoczynkową bardziej widocznie, możemy pokusić się na ściankę działową z karton gipsu. Taki pomysł sprawdzi się perfekcyjnie od warunkiem, że oba pomieszczenia są pokaźnym rozmiarów. W przeciwnym razie mieszkanie może stać się dla nas zbyt małe i zacznie nas przytłaczać.

Podsumowując, sposobów na oddzielenie dwóch pomieszczeń jest naprawdę sporo. Wystarczy tylko poszukać rozwiązań, które nam się podobają i sprawdzą się w naszym domu.