Chociaż mówi się, że kuchnia to serce każdego domu to jednak w pokoju dziennych spędzamy najwięcej czasu. Jest on miejscem relaksu oraz przyjmowania gości. Dlatego właśnie powinien być nie tylko wygodnym pokojem do odpoczynku podczas oglądania telewizji, ale także eleganckim pokojem, do którego nie będziemy wstydzili się zaprosić naszych znajomych czy rodziny.

Część wypoczynkowa

Pokój dzienny powinien składać się z tzw. części wypoczynkowej, w które powinno być miejsce na kanapę, stolik kawowy oraz opcjonalnie telewizor. Najlepszą sofą do takiego pokoju będzie taka z możliwością rozkładania. Dzięki temu będziemy mieć dodatkowe miejsce dla naszych gości, jeśli zechcą zostać u nas na noc. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jeśli w części wypoczynkowej znajdą się także fotele lub pufy, będą stanowić dodatkowe miejsce na naszych gości, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się ilością siedzisk podczas spotkań z bliskimi.

Część jadalniana

Większość współczesnych pokojów dziennych posiada także część jadalnianą, w której spożywane są posiłki. W tej części znajduje się zazwyczaj duży stół oraz krzesła. W przypadku stołu, najlepiej wybrać taki z dodatkową funkcją rozkładania, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bo na co dzień duży stół mógłby przeszkadzać przez to, że zabiera dużo miejsca. Ważna jest też odpowiednia ilość krzeseł, które powinny być wygodne i solidnie wykonane. Część jadalniana powinna znajdować się w pewnym odstępie od części wypoczynkowej, żeby oddzielić te dwie strefy.

Choć nieraz ciężko jest nam znaleźć pomysł na pokój dzienny to stosując się do powyższych zaleceń będzie nam dużo łatwiej zaprojektować wnętrze, które będzie spełniać tak różne funkcje, jakimi są relaks oraz przyjmowanie gości. Bez względu na to, jak dużo przestrzeni mamy do zagospodarowania najważniejsze jest, aby pokój ten był czysty i zadbany, by jak najlepiej mógł spełniać swoje funkcje.