Lina Vanessa Medina, ur. 27 września 1933r., w Peru jest najmłodszą, znaną w historii medycyny, matką świata. Może wydać się to szokujące i niewiarygodne, ale ta 80 letnia już kobieta, urodziła swoje pierwsze dziecko mając zaledwie 5 lat, 8 miesięcy i 21 dni!

Niemożliwe z punktu widzenia medycyny?

Jak widać, ten przypadek potwierdza tylko przekonanie, że w medycynie wszystko jest możliwe. Dziewczynka znaczniej szybciej niż jest to normalne zaczęła dojrzewać, pierwszą miesiączkę dostała już w 8 miesiącu życia! W wieku 4 lat była już w pełni rozwiniętą kobietą, miała rozwinięte piersi oraz owłosienie łonowe.

Pewnego dnia rodzice Mediny zauważyli u córki powiększony brzuch, natychmiast udali się do pobliskiej wioski, w której szaman stwierdził, że Lina ma guza brzusznego i polecili rodzicom, aby zabrali Linę do szpitala. Tam okazało się, że dziewczynka jest w ciąży.

Poród przez cesarskie cięcie odbył się 14 maja 1939 roku. Lina wydała na świat zdrowego syna, ważącego 2700 gramów. Jej syn, Gerardo, otrzymał imię na cześć doktora Lozady w podziękowaniu za pomoc medyczną. Chłopiec do 10 roku życia wychowywał się w przeświadczeniu, że Lina jest jego siostrą. Prawdę odkrył przypadkiem, gdy szkolni koledzy zaczęli z niego drwić. Gerardo zmarł w 1979 roku, w wieku 40 lat, z powodu choroby szpiku kostnego.

 

Kim jest ojciec?

Lina nigdy nie ujawniła, kto był ojcem jej pierwszego dziecka. Ojciec Liny, Tiburcio został zatrzymany na kilka w areszcie pod zarzutem gwałtu i kazirodztwa, jednak z braku dowodów sprawę umorzono.