Naukowcy wciąż alarmują, że transmisja dwutlenku węgla do atmosfery ma wciąż zbyt wysoki poziom. Winę za to wszystko ponosi oczywiście szeroki rozwój przemysłu oraz transportu. Nie da się ukryć, że zanim zostaną wprowadzone pojazdy zasilane energią słoneczną lub na wodę – minie jeszcze sporo czasu. Mimo tego, że poziom ekologiczny współcześnie stosowanych paliw w przemyśle i motoryzacji i tak jest o niebo lepszy, niż kilkadziesiąt lat temu – emisja dwutlenku węgla do powietrza wciąż stanowi zagrożenie dla nas wszystkich. Jak można sobie poradzić z tym problemem we własnym otoczeniu?

Żyć zdrowiej bez dwutlenku węgla

Specjaliści alarmują, że korzystanie z klimatyzacji wcale nie jest tak zdrowe, jak się wydaje. Wręcz mówi się, aby przynajmniej na cztery godziny dziennie przestać używać klimatyzacji, dobrze jest ją po prostu wyłączyć. Na ten problem uczula się przede wszystkim osoby pracujące w korporacjach i w miejscach, gdzie działanie klimatyzacji jest nagminne.

Marki samochodowe w walce z dwutlenkiem węgla

Popularni producenci samochodów zachodzą wciąż w głowę, jakimi sposobami przyczynić się do zmniejszenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze. Odpowiedzi mamy poznać już niebawem i zdaniem wielu wtajemniczonych, mają być one wysoce rewolucyjne. Zobaczymy, co czas przyniesie. Bardzo duże znaczenie dla poprawy jakości powietrza, które wdychamy na co dzień ma także program profilaktyczny. Społeczeństwo mające świadomość zagrożeń noszonych przez dwutlenek węgla jest ostrożniejsze i zdeterminowane do tego, by ocalić środowisko naturalne.

Nauka i jeszcze raz nauka

W krajach Europy Zachodniej już małe dzieci uczone są od najmłodszych lat tego, jak szkodliwe dla ludzkiego zdrowia jest wdychanie w nadmiarze dwutlenku węgla. Umiejętna polityka proekologiczna w wielu państwach, np. w Holandii sprawiła, że wiele osób postanowiło przesiąść się z samochodów na rowery i nie żałują. Dzięki temu nie tylko wpływają na obniżenie emisji dwutlenku węgla do powietrza, ale także dbają o własne zdrowie i kondycję. Bo przecież zdrowe środowisko to przede wszystkim zdrowy człowiek! Każdy zaczyna od siebie!