Meblując mieszkanie zwykle chcemy tak go zaaranżować, aby było jak najbardziej funkcjonalne i wygodne. Często stajemy przed wieloma dylematami, zarówno logistycznymi, jak i designerskimi, szczególnie jeżeli chodzi o umeblowanie. Sypialnia to jeden z najważniejszych pokojów, które warto dobrze wyposażyć, gdyż jest to miejsce naszego wypoczynki i regeneracji. Czy warto zdecydować się na tapczan czy łóżko?

Niezawodny tapczan

Kupując do sypialni tapczan zyskujemy dwa meble w jednym. Składając go, możemy cieszyć się z funkcjonalnej sofy, a rozkładając, z łóżka. Tapczany są zwykle dwuosobowe, dlatego mają przewagę nad łóżkami, które możemy kupić także tylko jednoosobowe. Tapczan idealnie wkomponuje się w sypialnie, które będą służyć nam także jako salon, dzięki temu, że po złożeniu go, będziemy mogli oglądać telewizję lub czytać książki. Są to także bardzo dobre rozwiązania dla urządzenia pokoju gościnnego. Mały tapczanik i szafa, świetnie sprawdzą się w przypadku wizyty niezapowiedzianych gości, a dodatkowo nie zajmują dużo miejsca. Wadą tapczanów może być ich długie rozkładanie, do którego zwykle potrzeba nieco siły oraz mało wygodny materac. Warto zdecydować się na tapczan, który nie składa się w połowie, tylko ma wysuwaną część do spania, dzięki temu poprawi się jakość i wygoda naszego spania.

Komfortowe łóżko

Łóżko uchodzi zwykle za mebel nieco wygodniejszy niż tapczan. Możemy zakupić łóżka jednoosobowe lub duże, małżeńskie. Ich zaletą są z pewnością dobre i porządne materace, które znacznie poprawiają komfort użytkowania. Dzięki temu obudzimy się wyspani i zregenerowani. Łóżka przeznaczone są dla osób, które pragną urządzić pokój tylko sypialniany. Nie sprawdzą się z pewnością w pokojach gościnnych, ze względu na swoje gabaryty. Łóżka są spore, zwykle nie da się ich złożyć, dlatego, jeżeli ktoś planuje połączyć salon z sypialnią, musi zdecydować się na tapczan. Kupując łóżko, zazwyczaj możemy wybrać także wyższe lub niższe, a także łóżka piętrowe! Takich komfortów nie zapewni nam tapczan, który po rozłożeniu staje się miejscem do spania blisko ziemi.

Łóżko czy tapczan? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeżeli zależy nam na sypialni przechodniej lub meblujemy pokój gościnny, warto zdecydować się na tapczan. Po złożeniu nie zajmie on dużo miejsca, a pokój będzie się prezentować niezwykle elegancko. Łóżka przeznaczone są głównie dla osób, stawiających na umeblowanie tylko sypialni, są z reguły bardziej komfortowe i posiadają wiele ciekawych wzorów i kombinacji, np. łóżka piętrowe.