Programowanie to możliwości. Programowanie to szansa na stworzenie lepszego jutra. Programowanie to pasja, za której wykonywanie nam płacą. Wielu ludzi zastanawia się nad rozpoczęciem nauki kodowania, ale zraża się pozornymi kosztami, które będą musieli ponieść na początku inwestycji. Nic bardziej mylnego. Kurs programowania możemy rozpocząć ze sprzętem, który obecnie posiadamy – laptopem bądź komputerem stacjonarnym. W kwestii szkoły bądź akademii, istnieje wiele form finansowania kursu oraz możliwości dofinansowania.

Jak wygląda dofinansowanie do nauki programowania?

Dofinansowanie do kursu programowania to element, którym warto się zainteresować na początku naszej programistycznej kariery. Dzięki niemu jesteśmy w stanie uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów programowania, którzy od środka i detalicznie przedstawią nam cechy tego zawodu. Możliwości finansowania kursu programowania jest kilka. Pierwsza z nich to skorzystanie z środków własnych, a następnie podjęcie pracy w jednej z firm partnerskich. Wybierając tę ścieżkę, jesteśmy w stanie otrzymać nawet kilkadziesiąt procent zwrotu poniesionych kosztów szkolenia. Drugą formą dofinansowania jest skorzystanie z pożyczki oferowanej przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uzyskanie certyfikatu z kursu daje szansę na zwrot aż 20-25% kwoty. Trzecim wariantem, z którego można skorzystać, jest dofinansowanie w ramach Projektu OPEN (Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej). Pozytywny certyfikat pozwala na umorzenie kwoty pożyczki nawet w wysokości 25%. Pomoc finansowa do kursu programowania w ramach projektów obostrzona jest wymogami bycia pełnoletnim obywatelem Polski, a także zakończeniem kursu z wynikiem pozytywnym.

Szkoła programowania to dobry wybór

Możliwości rozpoczęcia nauki programowania jest kilka. Możemy zacząć kodować sami w domu lub skorzystać z wiedzy doświadczonych specjalistów w dedykowanych akademiach. Wybierając wariant numer jeden, musimy liczyć się z dłuższym rozwiązywaniem problemów i dochodzeniem do odpowiedzi samotnie. Wybierając opcję numer dwa, zgadzamy się na praktykowanie w grupie i pomoc osób trzecich, których doświadczenie i wiedza celnie rozwikła nasze wątpliwości. Jedna z najlepszych w Polsce szkoła programowania Codecool, przygotuje nas do zawodu programisty w pełni profesjonalny sposób. Pod okiem wykwalifikowanej kadry szybko nabierzemy odpowiednich nawyków i stworzymy sieć kontaktów, która okaże się cennym nabytkiem na rynku pracy.