Płyty gipsowe powszechnie stosowane są w montażu systemów suchej zabudowy – do stawiania ścian działowych, zabudowy poddaszy czy sufitów podwieszanych, gdzie pozwalają doskonale ukryć wszelkie instalacje i elementy konstrukcyjne. Na rynku dostępne są płyty gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-wiórowe i płyty gipsowe z dodatkiem włókien szklanych.

W poszukiwaniu tego jednego modelu

Każdy rodzaj płyt cechują inne parametry i w zależności od tego, w jakich pomieszczeniach zostaną one montowane powinniśmy wybrać odpowiedni model. Płyty gipsowe z powodzeniem się sprawdzają zarówno w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, a także przy budowie innych obiektów. Montaż płyt nie jest zadaniem trudnym, tym bardziej, że producenci w instrukcjach montażu dokładnie opisują proces ich instalacji.

Przepisy dotyczą także producentów

Każdy produkt musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami – wskaźnikami, które odczytać można z Deklaracji Właściwości Użytkowych, które od 1 lipca 2013 roku zastąpiły Deklaracje Zgodności. Teraz dystrybutor czy wykonawca ma wgląd do wszystkich informacji na temat płyt gipsowych.