Samodzielne zakładanie spółek w dużych miastach, np. we Wrocławiu, jest trudne. Zmorą są zwłaszcza kolejki w urzędach.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić założenie wybranej spółki zewnętrznej kancelarii prawnej. To jedyna szansa na szybkie, ale i zgodne z prawem, utworzenie nowego podmiotu gospodarczego.

Zakładanie spółek – na czym polega ta usługa?

Usługa zakładania spółek polega na tym, że przedsiębiorca nawiązuje współpracę z wybraną kancelarią prawną i udziela jej pełnomocnictwa do założenia w jego imieniu określonego podmiotu gospodarczego. Ta usługa jest odpłatna, za uzyskane wynagrodzenie kancelaria prawna realizuje wszystkie czynności rejestracyjne oraz formalne związane z założeniem nowego podmiotu gospodarczego dla swojego klienta. Oprócz tego w ramach usługi zakładania spółek wiele kancelarii prawnych przygotowuje dla swoich klientów także wzory podstawowych dokumentów. Przykładowo: tworzone są umowy między wspólnikami jasno precyzujące prawa i obowiązki stron, ale także wzory umów, które najczęściej spółka będzie stosowała przy nawiązywaniu współpracy z klientami. Przy zakładaniu spółek prawnicy wielokrotnie przygotowują dla swoich klientów także regulaminy czy wewnętrzne procedury, zgodnie z którymi mają być realizowane określone procesy spółki.

Komu zlecić zakładanie spółek we Wrocławiu?

W dużych miastach nieco dłużej może trwać zakładanie spółek. Wrocław, Kraków, Warszawa – wszędzie tam każdego dnia wiele osób chce założyć firmę lub załatwić inne urzędowe sprawy, a to generuje kolejki. Miasta te są dzisiaj chwalone, mówi się o nich, jako o ośrodkach najbardziej sprzyjających przedsiębiorcom, nic więc dziwnego, że to właśnie w tych miejscach powstają kolejne podmioty gospodarcze. Również działający już przedsiębiorcy chętnie tworzą swoje kolejne firmy lub filie dotychczasowych firm w dużych miastach. W świetle tego tym bardziej warto właśnie prawnikom powierzać zakładanie spółek. Przy wyborze odpowiedniej kancelarii prawnej zdecydowanie należy zwrócić uwagę na to, jak długo podmiot ten działa na rynku, jakie kompetencje mają jego pracownicy, a także czy może pochwalić się rekomendacjami lub pozytywnymi opiniami od swoich dotychczasowych klientów. Warto także poszukać oferty takiej kancelarii, która nie tylko założy spółkę, ale potem na preferencyjnych warunkach zaoferuje również stałą obsługę prawną nowo utworzonego podmiotu gospodarczego.