Rozwój współczesnej technologii wpływa także na stabilność i prędkość oferowanych przez dostawców Internetu transferów. Coraz więcej osób publikuje nagrania w sieci, a filmy udostępniane w różnego rodzaju platformach mają coraz lepszą jakość. Na szczęście jest wiele sposobów pozwalających na zwiększenie stabilności łącza internetowego.

Coraz większe pliki udostępniane w Internecie, a także rozwój technologii związanych z chmurami danych powodują, że konieczne staje się posiadanie szybszego i stabilniejszego łącza. W dzisiejszych czasach standardem staje się antena LTE, ale należy mieć na uwadze, że prędkość rozwoju technologicznego zmusza człowieka do elastyczności.

Optymalne ustawienia łącza internetowego

Aby Internet działał stabilnie i bez zakłóceń, warto zwrócić uwagę na ustawienia łącza internetowego i komputera. Jednym z najważniejszych parametrów są ustawienia DNS. W sieci można znaleźć wiele narzędzi, które pomogą ustawić najkorzystniejsze DNS-y. Warto pamiętać że wszystkie wprowadzone zmiany aktywują się dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

Wpływ konfiguracji routera na prędkość Internetu

Podstawowym elementem konfiguracji routera są ustawienia WiFi, czyli sieci bezprzewodowej. Warto upewnić się, że nasze domowe łącze będzie obsługiwane najszybszym standardem możliwym zarówno dla routera, jak i domowych urządzeń. W większości przypadków mowa o standardzie 802.11n, ale zawsze przed konfiguracją warto to sprawdzić. Niektóre routery posiadają tryb ekologiczny, który oszczędza prąd, gdy nie wykryje podłączonych urządzeń, ale jednocześnie może mieć negatywny wpływ na siłę transmisji.

Projektowanie domowej sieci WiFi

Standardem realizowanym w większości polskich domów jest połączenie sieci bezprzewodowej. Takie rozwiązanie zawsze będzie mniej stabilne niż LAN, czyli sieć przewodowa. Jest za to o wiele wygodniejsze, gdyż pozwala na połączenie praktycznie nieograniczonej liczby urządzeń oraz minimalizuje okablowanie. Aby sieć WiFi była stabilna, warto umieścić router w odpowiednim miejscu. Najlepiej wyszukać w Internecie strony, na których można sprawdzić prędkość połączenia internetowego i przetestować je, zmieniając położenie routera. Bardzo często miejsce, w którym się on znajduje, może powodować zakłócenia.