Przedpokój to miejsce szczególne w mieszkaniu. Zbyt często o tym zapominamy, że wejście do mieszkania wywołuje pierwsze wrażenie u gości, ich pierwszy osąd o gospodarzach. Zagracone, byle jakie, niedbałe nie zaprasza do wejścia dalej, a wręcz przeciwnie.

Niewielkim kosztem, odrobiną chęci i zdolności manualnych można zupełnie odmienić zaniedbany przedpokój.

Propozycji aranżacji przedpokoju jest bardzo wiele

Kolorystyka ścian również całkowicie dowolna. Panuje tu przede wszystkim gust gospodarzy i charakter samego miejsca. Nawet maleńki przedpokój można optycznie powiększyć, dobierając odpowiednią kolorystykę ścian i mebli. I o ile samych mebli w przedpokoju jest zazwyczaj niewiele, ot, jakiś wieszak, szafa, może jeszcze półka na buty, to ściany powinny być potraktowane całkiem poważnie.

Jaką wybrać farbę?

Najlepsze do malowania ścian przedpokoju są farby zmywalne, gdyż w razie ochlapania ścian (parasol, pies, mokre kurtki) łatwo jest plamy zetrzeć. Obecnie na rynku większość farb ma właściwości zmywalne, jednak sięgnijmy po te sprawdzone, polecane przez znajomych, czy sprzedawców. Kilka złotych więcej, a gwarancja czystych ścian na dłużej. Miejsca szczególnie narażone na zabrudzenia można okleić tapetą lub pomalować dodatkowo warstwą bezbarwnego lakieru.

Jasne barwy (beże, szarości, ciepłe odcienie pomarańczy) plus kontrastowe akcenty (np. obrazki lub naklejki ścienne, lustro w ciekawej ramie) na ścianach sprawią, że przedpokój nabierze oryginalnego stylu. I na pewno elegancko zaprosi gości do wejścia.