Aranżacja mieszkania to coś, czego nie można zaniedbać. Piękna, uporządkowana i odpowiadająca gustom przestrzeń wspiera tych, którzy ją zamieszkują. Dodaje energii, relaksuje, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i zapewnia dobry humor.

Jeśli wnętrze tego wszystkiego nie zapewnia, to znaczy, że trzeba dokonać w nim zmian. Nie jest potrzebny remont. Nie trzeba nastawiać się na zakup nowego umeblowania. Jeśli należy się do osób, które lubią częste zmiany, to warto pomyśleć, jak bezinwazyjnie urozmaicić wnętrze, by później móc to odwrócić i znów coś zmienić. To także dobry pomysł, jeśli wiadomo, że za jakiś czas będzie się chciało wrócić do dawnej aranżacji. Przykładem jest np. wystrój marynistyczny dla pokoju na lato. Jesienią może przestać się podobać.

Proste sposoby na ciekawszą aranżację

Wszystkie sposoby na bezinwazyjne zmiany to zarazem proste działania. Nie są potrzebne żadne cięższe prace. Chcąc łatwo dokonać zmian, które będzie można równie łatwo odwrócić, ma się wiele możliwości. Warto pomyśleć o tym, by:

  • zakupić pokrowce na meble tapicerowane,
  • ustawić inaczej niektóre z mebli,
  • dodać trochę nowych dekoracji,
  • powiesić duży plakat zamiast jednego z obecnych obrazów,
  • dodać coś bardzo oryginalnego,
  • kupić niewielki mebel w innym stylu,
  • zmienić zasłony na inny kolor.

Nowe elementy aranżacji – wyrazisty styl wnętrza

Zmiany nie tyle powinny polegać na samym urozmaicaniu, co na nadaniu wnętrzom charakteru. Można wprowadzić nowy kolor, motyw albo styl. Można uzyskać zupełnie inny klimat we wnętrzu. Jeśli ważne było, jak bezinwazyjnie urozmaicić wnętrze, i udało się w tym wytrwać, to można dokonać bardziej odważnych wyborów. Później cały ten nowy wystrój będzie można zabrać, jeśli przestanie odpowiadać. Wybierając nowe tkaniny czy dekoracje oraz dokonując różnych zmian, trzeba mieć na uwadze pożądany efekt. Wszystko musi do siebie pasować.

Dokonując zmian w aranżacji, warto pomyśleć, czego w niej brakuje, aby czuć się dobrze. Może trzeba jej nadać więcej lekkości albo przytulności? Może bardzo przyciąga ku sobie jakiś kolor? Może spodobał się trend botaniczny albo wnętrze ma mieć nieco orientalny wystrój? Warto zastanowić się nad swoimi potrzebami.