Obecnie populacją szczególnie kojarzoną z nadmiernym przywiązaniem do najnowszych zdobyczy technologicznych jest młodzież szkolna. Czy tylko młodzi ludzie spędzają całe dnie ze swoimi telefonami, a może jest to bardziej cech dorosłych, pracujących osób? Jaką część doby większość z nas poświęca na korzystanie ze smartphone’a? Czy powinniśmy podjąć jakiekolwiek kroki, by zaradzić temu zjawisku?

Telefon – nie tylko do dzwonienia.

Patrząc na ogromną ilość funkcji, które oferują nam nasze telefony, na niezwykle bogatą ofertę przeróżnych aplikacji i na coraz nowsze zastosowania urządzeń, warto zaryzykować stwierdzenie, że telefony utraciły swoją pierwotną funkcję. Pisanie SMS’ów, wiadomości na komunikatorach internetowych, czy maili dawno zastąpiło nam tradycyjne dzwonienie. Czy ma to wpływ na ilość czasu, jaki poświęcamy na komunikację? Zdecydowanie tak, obecnie prawie zaginęły zawody, w których nie ma konieczności posiadania ciągłej łączności z innymi. Życie prywatne przestało być jedynym momentem, w którym musimy korzystać z telefonu, czasami wręcz nasza praca zaczęła kojarzyć się z ciągłym używaniem smartphone’a.

Jak sobie poradzić z gąszczem coraz nowszych aktualizacji i funkcji?

Życie w dzisiejszych czasach wymaga olbrzymiej elastyczności i błyskawicznego przystosowywania się do szybko i nieustannie zmieniających się okoliczności. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrezygnować z komunikacji za pomocą smartphone’a, to musimy zadbać o to, by był jak najlepszy. W końcu to z nim spędzamy większość naszego czasu i od niego częściowo zależy jakość wykonywanych przez nas zadań. Postawmy na sprawdzone aparaty, które szczycą się wygodą i praktycznością. Odpuśćmy sobie zbyt małe modele mające ekrany nie przystosowane do wygodnego obsługiwania kilku aplikacji na raz. Pamietajmy, że telefon przestał być fanaberią, czy luksusem, a stał się narzędziem pracy, który umożliwia nam nieustanny rozwój, dobry kontakt ze współpracownikami i klientami oraz przyspieszenie wykonywania wielu czynności, takich jak na przykład wysyłanie przelewów, które obecnie możemy załatwiać dzięki licznym licznym aplikacjom mobilnym.