Przeznaczenie Integry 32 odnosi się do małych systemów domowych oraz dużych instalacji ochronnych. Po podłączeniu modułów rozbudowy urządzenie ma do dyspozycji 32 wejścia. Za pomocą tej centrali alarmowej można też zarządzać automatyką domową, np. regulacją oświetlenia w mieszkaniu.

System Integra – opis, rodzaje i przeznaczenie

Centrale alarmowe Integra są skierowane do ochrony największych i najcenniejszych obiektów z zakresu przemysłu i biznesu. Za ich pomocą zabezpiecza się sklepy jubilerskie, banki, obiekty wojskowe czy kancelarie prawnicze. Na rynku dostępne są następujące modele: Integra 32, Integra 64, Integra 128 oraz Integra 256.

Przeznaczenie płyty głównej centrali alarmowej Integra 32

Centrala Integra 32 umożliwia zarówno pełnienie wszystkich funkcji alarmowych, jak i realizowanie automatyki domowej. Ten rodzaj urządzenia umożliwia instalowanie dodatkowych modułów rozszerzeń, tak więc można go stosować do małych systemów oraz wielkich instalacji ochronnych. Wszystkie centrale Integry są też wyposażone w połączenie GSM oraz TCP/IP.

Parametry centrali alarmowej Integra 32

Centrala alarmowa Integra 32 umożliwia obsługę od 8 do 32 wejść (za pomocą modułów rozbudowy). Sprzęt ten można też podzielić na 16 stref po 4 partycje, co umożliwia czuwanie nad kilkoma mniejszymi obiektami. Ta centrala alarmowa jest też wyposażona w magistrale komunikacyjne, które służą do podłączenia manipulatorów, co ułatwia pracę i zaoszczędza czas. Właściciel tego sprzętu ma też do dyspozycji komunikator telefoniczny, który informuje go o zagrożeniu zarówno przez monitoring, powiadomienie głosowe oraz zdalne sterowanie. Dzięki zaawansowanej technologii może on też obsługiwać system manipulatorami LCD, kartami zbliżeniowymi oraz telefonem komórkowym. Centrala Integra 32 pamięta też do 439 zdarzeń, które w każdej chwili można wydrukować. Oprogramowanie na tym systemie da się swobodnie aktualizować za pomocą pobliskiego laptopa.

Sterowanie oświetleniem za pomocą centrali Integra 32

Za pomocą centrali alarmowej Integra 32 można sterować oświetleniem w całym domu. Wykonuje się to za pomocą czujek zmierzchu i ruchu, które są zespolone ze sterowaniem czasowym i komendami wysyłanymi przez użytkownika. Może on ustalić cały scenariusz świetlny, dzięki czemu po jednej komendzie uruchomi się sekwencja określonych zdarzeń. Zarządzanie wieloma lampami jest możliwe dzięki dodatkowym modułom INT-ORS oraz INT-IORS. Jeśli użytkownik chce oświetlić bardziej zaawansowane budynki, to powinien współpracować z magistralami KNX, za pomocą których można np. ściemniać oświetlenie.