Faktoring z regresem to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów faktoringu w Polsce. Faktoring z regresem, zwany również faktoringiem niepełnym, pozwala sfinansować od 80 do 90 procent wartości faktury w ciągu 24 godzin od przekazania jej faktorowi. Czytaj dalej i dowiedz się, kiedy wybrać faktoring z regresem.

Faktoring niepełny to popularna usługa faktoringowa w Polsce, która każdego roku jest wybierana przez wielu przedsiębiorców. Dzięki niej firmy mogą skutecznie poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa, nie czekając na przypływ gotówki w dniu płatności za sprzedaną usługę lub towar z odroczonym terminem płatności.

Faktoring niepełny – dla kogo?

Faktoring niepełny (faktoring z regresem) to usługa faktoringowa skierowana do firm, które w swej działalności stosują sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi z regresem można w szybki sposób pozyskać środki finansowe za zrealizowaną sprzedaż z odroczonym terminem płatności.

Najlepsi faktorzy (firmy realizujące usługi faktoringowe) są w stanie przelać zaliczkę w wysokości nawet 90 procent konkretnej faktury w ciągu 24 godzin od momentu dostarczenia tej faktury przez faktoranta (firmy korzystającej z usług faktoringowych). Faktoring niepełny w większości przypadków umożliwia pozyskanie środków finansowych wynoszących nawet 80-90 procent wartości faktury bezpośrednio po rozpoczęciu usługi faktoringowej. Taka możliwość występuje również w sytuacji sprzedaży towaru bądź usługi z terminem płatności wynoszącym nawet 90 dni.

Faktoring z regresem – podstawowy minus

Jedną z wad faktoringu z regresem (faktoringu niepełnego) jest brak możliwości przeniesienia ryzyka niewypłacalności kontrahenta z faktoranta na faktora. Przeniesienie skutków potencjalnej niewypłacalności czy opóźnień w spłacie za dokonaną sprzedaż jest możliwe tylko w przypadku faktoringu pełnego (faktoringu bez regresu), który jest usługą z reguły o wiele droższą niż faktoring z regresem.

Jeśli firma korzystająca w swej działalności z faktoringu z regresem spotka się z nieuczciwym, nieterminowym lub niewypłacalnym kontrahentem, będzie zmuszona do samodzielnego dochodzenia swoich roszczeń względem swego partnera biznesowego. Będzie również musiała pokryć koszty faktoringu, które mogą wynosić do kilku procent wartości wystawionej faktury.

Faktoring z regresem – dla kogo?

 

Faktoring z regresem to jedno z najlepszych rozwiązań dla firm, które doskonale znają odbiorców swoich produktów lub usług i prowadzą sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Faktoring z regresem aktywnie przyczynia się do poprawy płynności finansowej, która przekłada się na możliwości rozwoju firmy.

Dzięki faktoringowi z regresem twoja firma zyskuje możliwość wynegocjowania lepszych cen, dzięki wydłużeniu okresu zapłaty za dokonaną sprzedaż. Faktoring z regresem przyczynia się do stworzenia bardziej konkurencyjnej strategii sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na finanse przedsiębiorstwa zarówno w bliskiej, jak i dalekiej perspektywie.

Sprawny faktoring z regresem realizowany przez profesjonalnego i doświadczonego faktora zapewnia cenny spokój w sytuacji nawet największych zawirowań finansowych i pozwala na stałe pozyskanie środków obrotowych.