Kiedy zaczynamy interesować się marketingiem wirusowym i chcemy stworzyć taką reklamę, która będzie powielana przez użytkowników i udostępniana, to musimy bardzo dobrze taką reklamę przemyśleć oraz użyć kreatywności, aby reklama naprawdę stała się reklamą wirusową. Przede wszystkim musimy także poznać nasz rynek oraz potrzeby, jakie ma społeczeństwo, aby wiedzieć dokładnie, jak zaangażować ludzi w udostępnianie naszych treści.

Jakie formaty reklamy wykorzystywane są do marketingu wirusowego?

Najczęstszym formatem reklamy wirusowej, która jest udostępniana przez wielu użytkowników, jest zwykły artykuł na blogu. Często, gdy napiszemy darmowe informacje, które będą bardzo pomagały naszym odbiorcom, to taki wpis zostanie z chęcią udostępniony dalej i przekazanej do szerszego grona.

Kolejnym formaty reklamy wirusowej jest zdjęcie. Tutaj najczęściej wykorzystywane są zdjęcia śmieszne, gdyż takie najbardziej angażują ludzi, jak również bardzo dobre są zdjęcia z osobami uśmiechniętymi, gdyż było kiedyś takie badanie, gdzie w jednej reklamie przedstawiona była postać uśmiechnięta, a w drugiej smutna i zdecydowanie większe zaangażowanie zdobyła reklama, która miała zdjęcie z postacią uśmiechniętą.

Jeszcze innym formatem reklamowym, który również może zdobyć dużo udostępnień, jest reklama wideo. Kiedy nagramy wartościowe wideo dla naszych odbiorców, to możemy liczyć się z tym, że oni zaczną udostępniać je dalej, dzięki czemu uzyskamy darmową reklamę wirusową. Żeby zdobyć duży ruch wirusowy, musimy koniecznie nagrać wideo, które będzie pomagało naszym odbiorcom i rozwiązywało ich problem.

Gdzie najczęściej można spotkać na reklamę wirusową?

Najczęściej ten format reklamy możemy zauważyć w serwisie społecznościowym Facebook. Często tam nawet na prywatnych profilach możemy zobaczyć, jak ktoś udostępnia czy to zdjęcie swojego dziecka w śmiesznej sytuacji, czy to film ze śmiesznymi kotami i właśnie takie filmy, czy zdjęcia zdobywają największe zaangażowanie ludzi, którzy je udostępniają.

Jednak kiedy prowadzimy biznes i chcemy również zyskać marketing wirusowy, to koniecznie musimy pomóc w jakiś sposób naszym klientom całkowicie bezinteresownie, dzięki czemu oni również pomogą nam dotrzeć z naszym nagraniem do większej liczby osób i zaczną sami je udostępniać. W taki sposób możemy przyciągnąć do siebie więcej osób oraz więcej nowych klientów zainteresowanych naszymi produktami i usługami.