Szkło antykorozyjne staje się coraz popularniejsze. To szczególny typ szkła, które jest odporne między innymi na nadmierne działanie wilgoci i środków chemicznych. Co więcej, takie szkło dzięki swojej powłoce, ma również zdolność do samodzielnego oczyszczania swojej powierzchni.

 

Szkło antykorozyjne jest rekomendowane do stosowania w kabinach prysznicowych. Sprawdź, jakie  cechy posiada ten typ szkła i dlaczego warto je mieć w domowej łazience.

Czym jest szkło antykorozyjne ?

Szkło antykorozyjne jest rekomendowane do stosowania przede wszystkim w sprzętach, znajdujących się w łazienkach (np. jako ścianki lub drzwi kabin prysznicowych). Powłoka szkła antykorozyjnego powstaje poprzez wielokrotne nanoszenie różnych tlenków metali na taflę w czasie produkcji. Powłoka po pierwsze posiada właściwości antykorozyjne. Po drugie ma zdolność do odpychania i usuwania nadmiernej wilgoci, oparów, zacieków, czy innych zabrudzeń z jej powierzchni. Zatem użytkownicy kabin prysznicowych z szybami ze szkła antykorozyjnego nie muszą się martwić o częste ich mycie. Posiadanie kabiny prysznicowej z takimi szybami jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Warto dodać, że szkło antykorozyjne oprócz tak innowacyjnych cech, wizualnie bardzo dobrze wygląda i jest przezroczyste jak klasyczne szkło.

Zalety zastosowania szkła antykorozyjnego w kabinie

Codzienne utrzymanie odpowiedniej czystości szyb w zwykłej kabinie jest bardzo trudne. Aby uniknąć zacieków na szybach, niejednokrotnie trzeba nawet codziennie, systematycznie myć szyby takiej kabiny i ściągać z nich wodę. W przypadku kabin prysznicowych z szybami antykorozyjnymi jest inaczej. Tutaj użytkownicy praktycznie w ogóle nie muszą przejmować się myciem szyb pod kątem ewentualnych zacieków.

Szkło antykorozyjne ma właściwości hydrofobowe. To powoduje, że woda nie osiada we wnętrzu kabiny, a swobodnie spływa ku dołowi, nie pozostawiając uciążliwych zacieków. Ewentualne drobne zacieki są równomiernie rozciągane na powierzchni całej szyby, a więc optycznie znikają.

Do kolejnej zalety szkła antykorozyjnego w kabinie prysznicowej należy estetyczny i funkcjonalny wygląd takich szyb. Możliwe jest również zamówienie szyb antykorozyjnych do kabiny prysznicowej ze specjalnymi wzorami. Wówczas szyby w kabinie prysznicowej są dodatkową ozdobą łazienki.

Po trzecie szkło antykorozyjne jest odporne na działanie rdzy, czy innych szkodliwych czynników. Kabiny prysznicowe z szybami ze szkła antykorozyjnego są bardzo trwałe, mają wysoki okres eksploatacji. Zatem takie kabiny prysznicowe są idealne dla inwestorów, którzy chcą nabyć funkcjonalne, nowoczesne kabiny prysznicowe, o długim okresie użytkowania. Kabiny prysznicowe ze szkłem antykorozyjnym są dobrym rozwiązaniem do stosowania w łaźniach publicznych, przy uzdrowiskach, basenach, parkach wodnych, czy w hotelach i pensjonatach.