Baterie podtynkowe to efektowny i modny element armatury łazienkowej. Możemy zamontować je nad umywalką, pod prysznicem lub przy wannie. Do ich założenia niezbędne jest kucie ścian, dlatego powinny być montowane jeszcze przed urządzeniem łazienki.

 

Zakładanie baterii podtynkowych jest bardziej skomplikowany niż montaż klasycznych baterii łazienkowych. Najlepiej, aby czynność tę wykonał dla nas profesjonalny hydraulik, który cieszy się zaufaniem wśród dotychczasowych klientów i ma wieloletnie doświadczenie. Decydując się na współpracę z takim fachowcem, zmniejszymy ryzyko awarii i konieczności skuwania płytek ze ściany, aby dostać się do źle zamocowanych elementów podtynkowych.  

 

Wizualne zalety baterii podtynkowych

 

Montaż baterii podtynkowych to sposób na ukrycie wszelkich technicznych mankamentów w klasycznych bateriach łazienkowych. W systemach tych widoczne są tylko kurki ciepłej i zimnej wody oraz wylewka, pozostałe elementy instalacyjne są ukryte pod glazurą. Konstrukcja baterii sprawia, że zajmuje ona mniej miejsca i łatwiej utrzymać ją w czystości. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w małej łazience, ale też przestronnym salonie kąpielowym. Może pojawić się w pobliżu każdej funkcji sanitarnej: przy umywalce, wannie lub pod prysznicem. W sprzedaży dostępne są modele w różnym stylu: retro, minimalistyczne, z kurkami lub uchwytami mieszającymi ciepłą i zimną wodę. Dzięki czemu łatwo dopasujemy wygląd baterii do stylu naszej łazienki. Ponadto prysznicowe baterie podtynkowe posiadają także natrysk górny i boczny lub deszczownice.

 

Konstrukcja baterii podtynkowych

 

Decydując się na zakup tego typu baterii, mamy możliwość łączenia różnych elementów z zestawów podtynkowych i natynkowych. Warto też wybierać te modele, które po zdjęciu osłony baterii, umożliwiają dostęp do korpusu baterii umieszczonego pod tynkiem. Dzięki tej funkcji w przypadku awarii, hydraulik nie będzie skuwać płytek ze ścian, aby dostać się do wnętrza systemu.